- Książki, które rozwijają i bawią – idealne dla dzieci
- Pedicure Szczecin – profesjonalne usunięcie zrogowaciałego naskórka frezarką i SPA dla stóp
- Markowe perfumy w dobrych cenach – dlaczego warto zaglądać na Notino?
- Jak Utrzymać Swój Samochód w Idealnym Stanie: Kompleksowy Przewodnik
- Niezawodne uszczelnienia: jak oringi wpływają na wydajność i bezpieczeństwo systemów
Łupież łojotokowy jakie są na niego sposoby
Leczenie łupieżu łojotokowego może wymagać specjalistycznych terapii, związanych z chorobami, które powodują daną dolegliwość. Podstawowym działaniem powinno być również wprowadzenie zbilansowanej, zdrowej i pełnowartościowej diety – bogatej szczególnie w witaminy: A, E i z grupy B; minerały: cynk, żelazo, selen, krzem, magnez, potas i wapń.
Łupież łojotokowy jakie są na niego sposoby
Szczególnie ważne jest również zminimalizowanie spożywania produktów, które powodują nasilenie łupieżu łojotokowego, czyli – tłustych i ciężkostrawnych potraw, ostrych przypraw, słodyczy, mocnej herbaty oraz kawy, a także alkoholu. Pomocne może również okazać się zminimalizowanie czynników, wywołujących stres i niepokój. Szczególnie ważne jest również wprowadzenie prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Przede wszystkim najważniejsze jest żeby odstawić wszelkie produkty służące do stylizacji włosów, takich jak: pianki, żele czy lakiery. Poprzez obciążenie włosów tego typu produktami możemy doprowadzić do nadprodukcji łoju. Kolejnym ważnym krokiem jest wybór odpowiedniego szamponu i odżywki, które powinny mieć lekką formułę i przede wszystkim nie zawierać silikonów. Najlepszym krokiem będzie jednak wybór specjalistycznych produktów dostępnych w aptece, przeznaczonych do skóry z łupieżem łojotokowym. Włosy można myć tak często, jak tylko tego wymagają. Należy pamiętać o dokładnym spłukaniu produktów z włosów, za pomocą letniej wody. Zalecane jest również unikanie używania suszarki do włosów, jeśli suszenie jest niezbędne powinniśmy używać chłodnego strumienia powietrza. Nie należy również poddawać skóry głowy przegrzaniom.
Przede wszystkim leczenie łupieżu łojotokowego powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą – dermatologiem, które zaleci odpowiednie leczenie. Zazwyczaj zalecane jest stosowanie maści, które zawierają kwas salicylowy, siarkę, cynk czy selen. Często zalecane jest również stosowanie specjalistycznego szamponu, który zawiera ketokonazol. Należy pamiętać, że szampon ten nie jest przeznaczony do stosowania na co dzień.